Kombi Bakımı

Kombi bakımı, cihazın verimli ve doğru şekilde çalışmasını sağlayan bir işlemdir. Enerji tasarrufu sağlar, olası arızaların engellenmesi için de oldukça önemlidir. Bu nedenle kombilerin düzenli bakımının yapılması maddi açıdan uzun vadede kârlıdır.

Kombi bakımı esnasında filtre temizliği, basınç ve gaz ayarları yapılır. Olası sorunların önüne geçmek için mevcut eksiklikler giderilir. Böylece kombinin kullanım ömrü uzatılmış olur, yeni kombi gereksinimi doğması engellenir.

Kombi bakım kaç yılda bir yapılır? Bu sorunun yanıtı, kombinin ne kadar zamandır kullanıldığına, kullanım ve iklim şartlarına Bağlı olarak değişir. Bununla birlikte işlemin en az yılda bir kez yapılması gereklidir. Kombiler yılda bir kez düzenli şekilde bakıma tâbi tutulmalıdır. Bu sıklık, kombinin marka ve modeline, kullanım sıklığına bağlı şekilde değişebilir. Yoğun kullanılan ya da eski model kombiler için bu süre daha sık tutulmalıdır. Kombi bakımı ne zaman yapılır? Kış aylarındaki yoğun kullanım öncesinde yapılacak bakım, verimli ve sorunsuz bir performans sergilenmesini sağlayacaktır.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi bakım ve temizliği, bu alanda çalışma sürdüren uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu nedenle bakım hizmetinin profesyonel servislerden alınması önemlidir. Kombi bakım nasıl yapılır? Bu bakım uygulaması, marka, model ve mevcut durum özelinde değişmektedir.

Yıllık kombi bakımında ne yapılır? Kombi bakımları pek çok detaya bağlı olarak farklı süreçleri kapsayabilir, ancak uygulamada en temelde şu işlemler yapılmaktadır;

Kombi Bakımı

Kombinin su filtresini kontrol edilir. Filtre tıkalı veya kirlenmişse temizleyin ya da gerekiyorsa değiştirilir. Eğer kombinin hava filtresi varsa, bu filtrenin de temizliğini yapılır.

Brülör, toz veya kir birikmesine karşı incelenir. Kirlenmişse temizlenir. Bu işlem için genellikle bir fırça kullanılır.

Elektrik bağlantılarının sıkı ve yerinde olup olmadığı kontrol edilir. Oksidasyon veya pas varsa temizlenir.

Kombinin su basıncı genellikle 1-2 bar arasında olmalıdır. Eğer su basıncı düşükse, doldurma musluğunu kullanarak basıncı ayarlanır.

Yanma verimliliği için gaz ayarlarının doğru yapıldığından emin olunur, gerekli durumlarda buna ilişkin düzenlemeler yapılır.

Kombi üzerindeki göstergeler ve alarmlar kontrol edilerek herhangi bir arızanın olup olmadığını kontrol edilir.

Kombi Bakımı

Kombi Bakım Ücreti Ne Kadar?

Bu sorunun yanıtı modele, bakım yapacak ekibe, kombinin mevcut durumuna ve gerekliliklere bağlı şekilde değişir. “Kombi bakımı ne kadar” sorusuna, başvuru yapılan servis tarafından verilecek yanıt dahi bazen tam fiyatı yansıtmayabilir. Olası bir arıza, kişi tarafından fark edilmemiş bir sorun tamir ve bakım gerekliliğini, yedek parça ve işçilik maliyetini artırabilmektedir. Bununla birlikte sıfır kombi fiyatları göz önüne alındığında bu ücretler oldukça ekonomik kalmaktadır. Kombi fiyatları, günümüzde oldukça yüksek rakamlardadır. Dolayısıyla 2023 kombi bakım ücreti ne kadar? sorusu için alınacak yanıt en iyi kombi fiyatları ile kıyaslandığında dahi oldukça ciddi bir fark ortaya çıkmaktadır.

Kombi bakım ve servisi olarak hizmet veren Bursa Yetkili Teknik Servis’e başvuru yaparak profesyonel bakım tamir hizmetleri alabilirsiniz. Randevu oluşturmak ve detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.